Республика порталдары Сайт картаһы Вход

Государственная инспекция по надзору за техническим состоянием самоходных машин и других видов техники РБ

Башҡортостанда «Трактор» профилактик операцияһы башлана

11 Июль 2017
27
0
17 июлдән Башҡортостанда йыл һайын уҙғарылған «Трактор» операцияһы башлана. Тейешле бойороҡҡареспублика Хөкүмәте Премьер-министры Рөстәм Мәрҙәнов ҡул ҡуйҙы. Үҙ йөрөшлө машиналарҙы һәм уларҙың тағылмаларын файҙаланыуҙа боҙоуҙарҙы иҫкәртеү айлығы 17 августҡа тиклем дауам итәсәк.

Операция барышында төп иғтибар машиналарҙың төҙөк хәлдә булыуына, номер билдәләренең теркәлгән мәғлүмәткә тап килеүенә, шулай уҡ водителдәргә махсус техника йөрөтөүгә рөхсәт биреү тәртибенә бүленәсәк.

Үҙеңдең Республикаңды ас: открытаяреспублика.рф
  • Башҡортостанда «Трактор» профилактик операцияһы башлана